Blog

Pompy stosowane w procesach galwanizacji.

Galwanizernie wraz ze wszystkimi procesami w nich wykonywanymi są dużą i znaczącą częścią całego przemysłu obróbki metali. Galwanizacja, to jedna z metod wytwarzania powłok elektrolitycznych na powierzchni metali np. chromowanie, cynkowanie, niklowanie czy złocenie. Powłoki wykonuje się stosując kąpiele galwaniczne czyli wodne roztwory związków chemicznych. W elektrolicie zanurzone są elektrody a przepuszczany przez roztwór prąd elektryczny powoduje wydzielanie się np. metalu na zanurzonych elementach tworząc na nich powłokę.

Pompy chłodziwa wysokiego i niskiego ciśnienia.

Technologia maszyn CNC i procesów obróbki metalu nieustanie się rozwija, wynika to z coraz większych wymogów jakościowych, które muszą spełniać produkty końcowe. Taki stan rzeczy wymusza kontrolowanie i korygowanie wielu istotnych parametrów - narzędzi obróbki. Jednym z nich jest kontrola podawanego chłodziwa, czyli ilość oraz ciśnienie chłodziwa, które zależą od metody obróbki metalu oraz ilości wydzielanego podczas procesu ciepła.

Chłodziwa stosowane w obróbce metalu

Obróbka metalu obejmuje trzy zasadnicze metody jej wykonania: obróbka powierzchniowa, obróbka skrawaniem (tzw. wiórowa) oraz obróbka ścierna. Procesy te realizowane są za pomocą odpowiednich obrabiarek i narzędzi. Podczas obróbki metalu wydzielane jest energia cieplna – szczególnie podczas procesów skrawania, dlatego ważnym elementem jest odpowiednie chłodzenie maszyn za pomocą różnego rodzaju chłodziw. Substancje te odbierają ciepło, przyczyniają się do optymalizacji procesu produkcyjnego poprzez wydłużenie żywotności narzędzi a co za tym idzie optymalizację kosztów eksploatacyjnych.

Strony