Przemysłowe pompy membranowe i perystaltyczne – plusy i minusy
- 2133 view(s)
- 0komentarzy
Przemysłowe pompy membranowe i perystaltyczne – plusy i minusy
Zarówno pompy membranowe, jak i pompy perystaltyczne (jelitowe) należą do grupy pomp wyporowych, które znajdują zastosowanie w najbardziej wymagających aplikacjach przemysłowych. Pracują w bardzo wielu instalacjach produkcyjnych w branży chemicznej, spożywczej, farmaceutycznej, uzdatniania i oczyszczania wody, gospodarki odpadami, obróbki metali oraz branży automotive. Pomimo że oba typy pomp zaliczane są do grupy urządzeń wyporowych i podobne jest ich zastosowanie, to zupełnie różna jest ich konstrukcja i zasada działania. Każdy z typów ma plusy i minusy — co postaramy się nakreślić.
Seria Calpeda MXP rozszerzona o dwa modele
Calpeda MXP to wielostopniowe pompy poziome, które zaprojektowano z myślą o zastosowaniach w gospodarstwach domowych przy nawadnianiu ogrodu, zaopatrywaniu w wodę budynki mieszkalne. Pompy MXP to mocne, kompaktowe, a zarazem ciche pompy, których charakterystyka w połączeniu z łatwością użytkowania i instalacji, sprawia że są idealnym rozwiązaniem dla prywatnych użytkowników.
W odpowiedzi na zapotrzebowanie na rynku, producent rozszerzył serię MXP o dwa nowe modele pomp - Calpeda MXP 206 i Calpeda MXP 406. Nowe modele pomp osiągają większą wysokość podnoszenia - do 65 m, przy zachowaniu wysokiej wydajności odpowiednio Calpeda MXP 206 5,4 m3 oraz Calpeda MXP 406 7,2m3.